Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní tábor na Tesáku

5. 9. 2012

V letošním roce pobyt proběhl od neděle 19. do soboty 25. srpna. Organizace se ujali jako již v několika posledních letech manželé Hotařovi. Přihlášky na tábor bylo nutné odevzdat do 1.6.2012. Í po tomto datu paní Lenka Hotařová přijímala zájemce o pobyt, protože kapacita chaty nebyla stále naplněna. Přes počáteční zájem neslyšících si to na poslední chvíli několik rodin rozmyslelo a zrušilo z různých důvodů svůj pobyt. Toto je velmi nepříjemné, protože organizátoři jednají s mnoha sponzory a dodavateli např. propagačních předmětů a musí své požadavky měnit, či zcela rušit z finančních důvodů. Nakonec se tábora zúčastnilo 12 dětí.

Přes malý počet jsme si to moc užili. Chodili jsme na procházky, hráli hry kolem chaty i ve vzdálenějším okolí, opékali špekáčky a u ohně hráli na kytaru. Zůstali jsme věrni tradici a každý den se učili několik znaků ze znakového jazyka. Na konec pobytu jsme si uspořádali parádní karneval. Jednotlivé masky byly velmi originální a pozoruhodné.

Se stávající skupinou jsme se domluvili i na příští rok, ale doufáme, že nás bude ještě více. Chceme se bavit, chceme nabídnout program našim dětem a chceme prožít pohodový týden v Hostýnských vrších.

Za rok tedy hlídejte stránky a potom se s dětmi nebo vnoučaty přidejte.

KDAM